Cykloturistika je bezpochyby nejoblíbenější masovou letní sportovní aktivitou a věřte, že okolní krásná, vinicemi pokrytá krajina uspokojí i ty nejnáročnější.

Putování na kole si můžete zpestřit návštěvou nespočtu skvěle zásobených sklípků, vinoték, vinařských závodů světové úrovně. Určitě rádi využijete možnosti ochutnat vynikající moravská vína přímo v prostředí kde vznikají, z rukou jejich profesionálních a zkušených výrobců.

Při Vašich výletech určitě rádi využijete možnost koupání v okolních obcích.

Zajisté navštívíte Novomlýnské nádrže – s možností využití služeb nespočtu firem nabízející nekonečné množství občerstvení a zábavy v přilehlém největším autocampu v České republice ATC Merkur Pasohlávky.

Své služby Vám nabízí především jeden z největších komplexů ve střední Evropě termílní lázně Aqualan Moravia Pasohlávky, vzdálený pouze 10km, , dále také koupaliště ve Vojkovicích u Brna, v Hustopečích, v Mikulově, Žabčicích a řada skvěle vybavených koupališť v třicet kilometrů vzdálené metropoli Moravy v Brně.

Možnost koupání nabízí celoročně řada krytých bazénů, jako například v patnáct kilometrů vzdálené Blučině u Brna či ve stejně vzdálených Hustopečích, v Brně Kohoutovicích, Aqualand Moravia nevyjímaje.

V blízkém okolí, 25km daleko, máte možnost okusit kouzlo termální koupele ve vyhlášeném areálu v rakouském Laa a.d.Thaya

Nabídku sportovních aktivit jistě skvěle doplní možnost využití kvalitních tenisových kurtů přímo ve Vranovicích nebo v blízkých Velkých Němčicích, Hustopečích, Uherčicích, Žabčicích či Kurdějově, stejně jako špičkové golfové areály v Brně-Jinačovicích či Slavkově u Brna, vzdálených od našeho penzionu cca 30 km.

Aktivní sportovní zážitky v našem regionu jsou takřka nevyčerpatelné, kuželky, bowling, pro odvážnější seskoky s padákem či let balonem.

Veškeré Vaše požadavky na nejrůznější aktivity jsme připraveni s jejich poskytovateli dohodnout a zkoordinovat tak, aby jste si je při pobytu v penzionu Veritas mohli užívat podle svých představ.

Jsme připraveni být Vám nápomocni při organizaci výletů po našem krásném okolí. V podstatě každá vesnice, městečko, či město nabízí možnost k pohodovým výletům a zážitkům. V čele s památkově chráněným Lednicko-valtickým areálem UNESCO, vrchem Pálavou, národním salonem vín ve Valticích, Mikulovem, Břeclaví, Hodonínem, Velkými Pavlovicemi, Velkými Bílovicemi atd.atd.

V nejbližším okolí Vranovic si jistě nenecháte ujít Novomlýnské nádrže z nichž prostřední je vyhlášena přírodní rezervací a nachází se v ní kostel zatopené obce Mušov. Stejně jako Mikulov se zámkem a vyhlášeným Pálavským vinobraním, město Valtice na jehož zámku se nachází již zmíněný Národní salon vín České republiky, Pavlovské vrchy s obcí Pavlov, Dolní Věstonice - významné naleziště lovců mamutů a místo nálezu světoznámé věstonické Venuše, Hustopeče kde se tradičně pořádá celá řada vinařských akcí, jako například slavnosti burčáku, výstavy zahraničních vín a další, Velké Němčice, Popice, Velké Bílovice, Velké Pavlovice, jejichž dny otevřených sklepů jsou velmi vyhledávané, Rajhrad a jeho klášterní sklepy s památníkem národního písemnictví, Dolní Kounice s množstvím památek z nichž k nejvýznamnějším patří kounický zámek a klášter Rosa Coeli, obec Hlína s rozhlednou Vladimíra Menšíka stejně tak jako rodiště tohoto nezapomenutelného herce, městečko Ivančice.

K nezapomenutelným zážitkům patří návštěva 100km vzdálené metropole Vídeň s nepřeberným množstvím historických památek a především největším a bezkonkurenčním zábavním parkem v Evropě, Prátrem.

V zimních měsících zažijete krásné zážitky při procházkách zimní krajinou lužních lesů, jistě využijete kluziště v blízkých Žabčicích či v Brně nebo například sjezdovku v Němčičkách. Své služby nabízí také řada krytých sportovišť v Žabčicích, Uherčicích, Velkých Němčicích, Hustopečích, také krytých bazénů v Blučině a Hustopečích, skvěle vybaveném a novém Aqualandu Moravia v Pasohlávkách nebo podobném areálu v Laa a.d.Thaya v Rakousku.